Atletika

Ivičiću pet medalja na Prvenstvu BiH

Atletičar Borca Luka Ivičić najuspješniji je takmičar na Prvenstvu BiH za juniore u Sarajevu, saopšteno je iz banjalučkog kluba.

Ivičić je osvojio pet medalja. Zlatna odličja je osvojio u skoku s motkom (4.00 m), u troskoku (12.30), štafeti 4x400 metara sa Andrejem Dobrašom, Dejanom Ćejićem i Jovanom Rosićem (3:31,01). Sa istim klupskim kolegama je osvojio srebro u štafeti 4x100 metara (45,77), a može da se pohvali i bronzom u bacanju kuplja (40.20). Rosić je ovojio zlato u trci na 800 m (2.0:5,98)  i srebro na 400 metara (51.07), dok je Dobraš bogatiji za srebrnu medalju sa trke 400 metara s preponama (59.83)

Nastupili su takmičari iz 26 klubova.

Iz AK Prnjavor su se pohvali da su njihovi članovi ove godine osvojili sedam titula prvaka BiH.

AK Prnjavor

"Poslije fantastičnog nastupa Damjana Grumića i titule prvaka Bosne i Hercegovine na 5000 metara, titulom prvaka u istoj disciplini po prvi put se okitila Aldina Čajić čime su članovi Atletskog kluba Prnjavor dostigli nevjerovatnih sedam titula prvaka u 2020. godini. Damjan je dokazao da je izuzetno spreman i u konkurenciji starijih od sebe osvojio je bronzanu medalju na 3.000 metara", saopšteno je iz Prnjavora.

AK Banjaluka je nakon subotnjih šest medalja u nedjelju osvojila pet. Zlatnu medalju, drugu na Prvenstvu, je osvojio Oleg Galić u trci na 3000 m, a prvo mjesto je zauzela i ženska štafeta 4x400m u sastavu: Mara Avram, Teodora Čubrilović, Jovana Zebić i Tea Oljača.

Srebro je osvojio Stefan Kotaran u trci na 200 m, bronzanu medalju osvojio je Aleksandar Ćirić u trci na 800 m i muška štafeta 4x400m u sastavu: Oleg Galić, Nikola Kutić, Aleksandar Ćirić i Stefan Kotaran, rekli su iz AK Banjaluka.