Atletika

Sarajevski polumaraton: Pobjede Nađa i Kimanijeve

Vedran Radenović

Tomas Nađ i Lucija Kimani pobjednici su 11. Sarajevo Coca-Cola polumaratona održanog danas na ulicama grada na Miljacki

Mađarski maratonac trku trasiranu centralnim gradskim ulicama prošao je u vremenu 1:12,04. U polumaratonu je učestvovalo oko 3.000 trakača iz 30 zemalja.

Drugo i treće mjesto u muškoj konkurenciji osvojili su bh. takmičari Vinko Slišić (1:16:58) i Slaviša Bunić (1:17:71).

Višestruka bh. prvakinja i olimpijska predstavnica Lucia Kimani prva je od dama koja je prošla kroz cilj sa rezultatom 1:32,38.

Pratile su je Jelena Kosić takođe iz BiH (1:33,16) i predstavnica Srbije Aleksandra Marinkov (1:33:32).

Stefan Ćurković pobjednik je Novo Nordisk Fun Run trke od četiri kilometra, dok je u ženskoj konkurenciji slavila Alma Hrnjić.

Održana je i dječija trka Zmajzi Kids' Run. Mališani do 14 godina trčali su dionicu od 800 metara, a svi su dobili medalje i nagrade.

Uz posebnu podršku američke vlade organizovana je i trka ”Run with me” za osobe sa invaliditetom.