Atletika

Zlato za Srbiju na EP: Nebeski skok Angeline Topić

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je zlatnu medalju u skoku uvis na Evropskom prvenstvu do 20 godina u Izraelu.

Mlada srpska atletičarka je skokom 1,90 metara osvojila zlato i tako postala dvostruka juniorska prvakinja Evrope u skoku uvis.

Jovan Stranić zauzeo je četvrto mjesto u finalu bacanja kladiva rezultatom 73,42 m, dok je Miloš Nisić bio je sedmi u finalnoj trci na 200 m novim ličnim rekordom 21,30.

Topić će se sutra od 8.15 sati takmičiti u finalu skoka udalj, Nikola Kostić nastupiće u finalu trke na 400 m prepone od 16.45 časova, dok će Adriana Vilagoš na zaletište u finalu bacanja koplja od 18.27 časova.