Izjednačenje u Glazgovu: Perišić vratio Hrvate u život

Fudbaleri Hrvatske izjednačili su na 1:1 protiv Češke u Glazgovu golom Ivana Perišića u 48. minutu igre.

On je dobio loptu od Kramarića na lijevoj strani, te je prošao defanzivce Češke koji nisu mogli da ga spriječe da se namjesti na desnu nogu i pogodi kontra ugao nemoćnog golmana Vaclika.

Česi su prethodno poveli u 36. minutu iz penala, a stijelac je bio Šik.

Inače, prvo poluvrijeme Hrvatska je odigrala prilično loše, međutim u drugo poluvrijeme ušli su mnogo agresivnije što je rezultiralo izjednačenjem.

Podsjećamo, Hrvatska i Češka na Evropskom prvanstvu igraju u Glazgovu meč drugog kola takmičenja po grupama. Česi imaju trijumf iz prvog kola protiv Škota, dok su Hrvati poraženi od Engleza.