Kraj češkog sna, Danci u polufinalu Evropskog prvenstva

Reprezentacija Danske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva nakon što je savladala Češku rezultatom 2:1.

Odličan meč viđen je u Bakuu iz kog su kao pobjednici izašli Danci teže nego što se pretspostavljalo poslije prvog poluvremena.

Tada su "dinamitaši" imali dva gola prednosti zahvaljujući golovima Tomasa Dilejnija i Kaspera Dolberga, ali su morali da strepe.

Češka je bila mnogo bolja u nastavku, unijela je dramu preko Patrika Šika, njegovim petim golom čime se izjednačio na prvom mjestu sa Kristijanom Ronaldom, ali dalje od toga nije mogla.

Danska je otišla u svoje treće kontinentalno polufinale!

A tamo je čeka bolji iz duela Engleske i Ukrajine i to u Londonu.

Super-modernu utakmicu su odigrali Danci i Česi, kao jedan možda ne toliko atraktivan četvrtfinalni par, ali su potpuno oduševili i jedni i drugi.

Više sreće je imala Danska, koja cijeli turnir igra za Kristijana Eriksena, i probije sve granice.

A pored toga ima i mnogo sreće, a protiv Češke i mali vetar u leđa od holandskih sudija na čelu sa Bjornom Kujpersom, piše B92.