Nakon drame završena utakmica u Kopenhagenu: Finska iznenadila Dance

KOPENHAGEN - Fudbaleri Finske iznenadili su i pobijedili domaću selekciju Danske rezultatom 1:0.

Gol za Fince postigao je Pojanpalo u 60. minuti.

Finci su tako potpuno neočekivano uspjeli da savladaju Dansku, koja je imala penal u 74. minuti, ali je golman Finske Hardecki uspio da bez imalo muke odbrani i uhvati "živu" loptu.

Podsjetimo, u samom finišu prvog poluvremena danski fudbaler Kristijan Eriksen srušio se na teren. Doktori su ga reanimirali 15. minuta na terenu, nakon čega je prevezen u bolnicu.

Utakmica je bila prekinuta, ali nakon što je saopšteno da je Eriksen stabilan, UEFA je odlučila da se utakmica nastavi.

Ali, ovaj trenutak sigurno je ostavio traga na Dance, koji su poraženi na domaćem terenu od Finske.