Italija ponovo zatresla mrežu, "gazi" Tursku (UŽIVO)

Utakimicom između Turske i Italije koja je počela u 21 čas na "Olimpiku" u Rimu zvanično je otvoreno Evropsko prvenstvo.

Stadion: Olimpiko, Rim

Sudija: D. Makeli, Holandija

Turska: Čakir, Čelik, Demiral, Sojundžu, Meras, Jokuslu, Karaman, Tufan, Jaziči, Čalhanoglu, Jilmaz

Italija: Donaruma, Florenci, Bonuči, Kjelini, Spinacola, Lokateli, Žoržinjo, Barela, Insinje, Berardi, Imobile

TOK UTAKMICE:

KRAJ!

90+ Igraće se još tri minuta nadoknade

88' Prvi žuti na turniru. Zaradio ga je Sojundžu zbog laktanja.

85' minut - Turci idu iz greške u grešku, djeluje da Italijani ne žele da se zadrže na ova tri pogotka.

79' Insinje dao gol

75' Italijani u potpunosti kontrolišu utakmicu dok je Turska bezidejna. Djeluje da je ovdje sve gotovo i da će Azuri trijumfom obilježiti start na Evropskom prvenstvu.

73' Ovacije, pa izmjena. Navijači u Rimu su već počeli sa "Ole, ole". Italija rutinski ide ka pobjedi.

66' Imobile zatresao mrežu. Italija uduplala prednost.

64' Izmjene kod Turske. Izlaze Tufan i Jogušlu. Na terenu su Kahveči i Ajhan.

58' Lokateli testira Čakira. Šutirao je precizno Lokateli sa distance, Čakir je spreman i brani udarac. Korner za Italiju.

53' Italija vodi autogolom Demirala. Rezultat 1-0

47' Po jednu izmjenu napravili su Italijani i Turci. Kod Italije je izašao Florenci, a ušao Di Lorenzo, a kod Turaka je igru napustio Jaziči da bi ušao Under.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Rimu.

45' Kraj prvog poluvremena. Italija je dominirala svih 45 minuta, a na kraju se i bunila da joj nije dosuđen kazneni udarac nakon igranja rukom Celika.

45' Italija opet tražila penal. Spinacola je centrirao, lopta je pogodila Čelika u ruku. Kao i svaki put do sada - sudija samo odmahuje rukama. VAR je sada reagovao, i potvrdio odluku glavnog arbitra.

43' Novi pokušaj Imobilea. Napadač Lacija se izborio za poziciju i šutirao pravo u golmana.

37'  Lorenzo Insigne dobio je loptu na rubu šesnaesterca i pucao u gol, ali lopta je bila slaba i išla je ka sredini gola, ravno u ruke golmana Turske Cakira.

33' Imobile pokušao. Nije imao mnogo prostora da jače zamahne glavom, te je lopta otišla "polako" pored gola.

28' dominacija Italije. Od početka ovog susreta može se reći da igra samo Italija. Niže prilike i centaršuteve, ali zasad je stvorila samo jednu veliku priliku za pogodak. Turska čeka priliku iz kontranapada, ali Italijani ju zasad ne dozvoljavaju.

22' Dobar pokušaj Kjelinija. Probao je glavom poslije kornera, odlično je šutirao ali je golman Turske sjajno reagovao i izbacio u korner.

21' Italija tražila penal. Imobile je šutirao sa distance, pogodio je Sojunčua, ali nije bilo elemenata za penal.

18' Prva prilika na EP. Imao ju je Insinje.Za njegove standarde ovo je lako mogao biti gol, ali je iskosa sa leve strane šutirao pored gola.

12' Konačno su Turci prebacili loptu na polovinu Azura poslije startnog pritiska...

8' Spor početak. Za sada nema mnogo prilika, igra se oprezno

1' Utakmica je počela

Obje selekcije mogu da se pohvale dobrom formom, pošto ove godine ne znaju za poraz.

Naročito ubjedljiva igra krasi izabranike Roberta Mančinija, koji su vezali osam pobjeda zaredom, u kojima nisu primili niti jedan gol.

Ipak, Italijani ne mogu da se pohvale spektakularnim rezultatima posljednjih godina, jer im je od titule na Mundijalu 2006. najveći uspjeh jedno polfinale EP 2012.

Sa druge strane, uslovno rečeno gosti na ovom meču, osokoljeni, sa mnogo mladih i talentovanih igrača, dočekuju ovaj EURO.

Poslednji duel dvije reprezentacije na velikom takmičenju bio je 2000. godine, kada su 2:1 slavili "azuri".