Pogba odve Junajted u četvrtfinale Lige Evrope

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope nakon što su kao gosti na San Siru pobijedili Milan rezultatom 1:0.

Rosoneri su imali povoljnih 1:1 iz prvog meča na Old Trafordu i bili su u blagoj prednosti, a u čvrstom susretu, bez mnogo šansi na obje strane, odlučio je pogodak Pola Pogbe u 48. minutu.

Francuz se dobro snašao nakon gužve u kaznenom prostoru Milana i veoma lukavim udarcem iz blizine matirao je Điđija Donarumu za pobjedu od 1:0 koja je Crvenim đavolima bila dovoljna za prolazak u narednu rundu.

Neizvjesno je bilo i u susretu Glazgov Rendžersa i Slavije Prag, ali na kraju se radovao češki tim koji je kao gost slavio 2:0 pogocima Olajinke u 14. i Stančua u 74. minutu i nakon 1:1 iz prvog susreta, prošao dalje.

Prolaz dalje, bez većih problema, potvrdili su i Ajaks koji je kao gost nadigrao Jang Bojs 2:0 (ukupno 5:0) i Viljarreal koji je takođe bio bolji od Dinamo Kijeva sa 2:0 (ukupno 4:0).

Izvlačenje parova četvrtfinala zakazano je za petak u 13 sati u švajcarskom Nionu.