Ronaldo postao najbolji strijelac u istoriji Evropskog prvenstva

Kristijano Ronaldo je golom iz penala u 86. minutu susreta sa Mađarskom u Budimpešti postao najbolji strijelac u istoriji evropskih šampionata.

Portugalac je prvo postigao svoj deseti gol na završnim turnirima, da bi potom u drugom minutu nadoknade pogodio za 3:0.

To mu je bio 11. gol na ukupno petom Evropskom prvenstvu u karijeri , a iza sebe je ostavio Francuza Mišela Platinija, koji je postigao devet golova na finalnim turnirima.

Takođe, on je jedini igrač koji je uspio da se upiše u strijelce na posljednjih devet velikih takmičenja (Euro i Svjetsko prvenstvo).

Prvi gol na Euru Ronaldo je postigao 2004. na šampionatu u Portugalu protiv reprezentacije Grčke.

Ronaldo je sa ova dva gola na startu šampionata krenuo i u lov za titulu najboljeg strijelca turnira.

On je postigao dva gola, kao i Patrik Šik i Romelu Lukaku.