Španija u polufinalu Evropskog prvenstva, Švajcarska pala nakon penala

Španija je nakon boljeg izvođenja penala u polufinalu Evropskog prvenstva.

Iako je Buskets promašio prvi, a Švajcarska Gavranovićevim pogotkom povela, u daljem izvođenju penala Španija je imala više sreće.

Pogodio je i Olmo, a onda je Unai Simon odbranio Šeru na kraju druge serije i Španije se vratila.

Zomer je odbranio penal Rodriju na startu treće serije. Odgovorio je Unai Simon istom odbranom kao i Šeru.

Moreno je bio siguran na startu četvrte serije za 2:1, pa je Vargas šutnuo preko gola i Španija je imala meč loptu.

Ojarzabal je pogodio za 3:1 i poslao Španiju u polufinale.

Prvih 90 minuta završeno je 1:1. Španija je povela autogolom. Đordi Alba je šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio Zakariju, koji je skrenuo loptu u gol.

Strijelac izjednačujućeg gola za Švajcarsku bio je Šaćiri u 68. minutu.

U 77. minutu nakon oštrog starta Frojler je dobio crveni karton i ostavio Švajcarsku s igračem manje.

Tokom prvog produžetka Španci su napadali i bili ti koji su prijetili, Švajcarska se branila.

Velika borba vodila se i u drugom produžetku, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Švajcarska je prošla grupu kao drugoplasirana ekipa, gdje je bila s Italijom, Turskom i Velsom, a zatim je u osmini finala izbacila svjetskog šampiona Francusku.

Španija je izašla iz svoje grupe kao prvoplasirana ekipa, gdje je igrala sa Slovačkom, Poljskom i Švedskom.