Švajcarsku jedan poraz koštao SP, Portugal leti za Rusiju

Samo jedan poraz bio je dovoljan da Švajcarci ostanu bez prvog mjesta u grupi B, pa će za plasman na Svjetsko fudbalsko prvenstvo morati da se bore u baražu.

Švajcarci su do posljednjeg kola imali učinak od devet pobjeda, ali su posustali pred Portugalcima koji su ih savladali rezultatom 2:0 i sa istim brojem bodova (27), ali boljom gol razlikom obezbijedili put u Rusiju.

Portugalci su prednosti došli u 41. minutu kada je Đuru postigao autogol i šokirao navijače dotadašnjeg lidera grupe.

To je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela.

U 57. minutu Andre Silva je postavio konačnih 2:0, nakon što mu je loptu u šesnaesterac poslao Bernard Silva.

Treće mjesto u grupi pripalo je Mađarima koji su u posljednjem kolu savladali Farska Ostrva minimalnim rezultatomgolom Bode iz 80. minuta. Farska ostrva su četvrta dok je Andora zacementirana za posljenju poziciju nakon poraza od Latvije rezultatom 4:0.

Ostale rezultate pogledajte na OVOM LINKU.