Velež "petardom" u Tuzli okončao sezonu

​Fudbaleri Veleža uvjerljivom pobjedom okončali su sezonu u Wwin ligi Bosne i Hercegovine. ​U prvoj utakmici posljednjeg kola Win Lige Bosne i Hercegovine Rođeni su danas na stadionu Tušanj savladali Tuzla Siti ubjedljivim rezultatom 5:1.

U 31. minuti za vođstvo je pogodio Mihale Mlinarić.

Isti igrač povisio je na 2:0 u 38. minuti utakmice.

Na početku drugog dijela gol je postigao Emir Halilović, a za 4:0 za Velež pogodio je Tarik Šikalo u 55. minuti.

Počasni gol za domaće u 82. minuti postigao je Irfan Hadžić, a konačan rezultat u 89. minuti je postavio Mlinarić.

Velež je prvenstvo okončao na trećoj poziciji i izbori plasman u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Ekipa Tuzla Siti je ispala u niži rang u Prvou ligu F BiH.

Ostale utakmice posljednjeg kola Wwin lige Bosne i Hercegovine igraju se u nedjelju.