"Zmajići" neuspješni protiv Irske

Mlada U21 fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Trening centru FS BiH u Zenici od Republike Irske sa 0:2 u svom drugom meču kvalifikacija za Euro 2023.

U prvih 45. minuta težište igre je bilo na polovici Republike Irske, ali bh. tim nije stvorio previše prilika.

Najbliže pogotku izabranici Slobodana Starčevića bili su u 16. minuti kad je Amar Begić ubacio iz kornera sa lijeve strane, a Đorđe Milojević glavom sa osam metara loptu poslao pored gola.

Drugi period igre bolje otvaraju gosti. Gavin Kilkenny u 51. šutira iz slobodnog udarca, ali Belmin Dizdarević odbija loptu. U nastavku akcije Luka Malić pravi prekršaj u kaznenom prostoru nad Joshuom Ogunfaolu-Kayodeom i dosuđen je penal za Republiku Irsku.

Precizan sa „bijele tačke“ u 52' bio je Tyreik Wright za 0:1.

Amar Dedić je u 57. imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca, ali je golman Brian Maher bio na visini zadatka.

Priliku je imao i Amar Begić u 72. kad je iskosa sa desne strane loptu poslao pored gola.

Irci udvostručuju prednost u 73. minuti. Wright sa desne strane šalje loptu u šesnaesterac za Conora Coventrya koji precizno šutira sa desetak metara i šalje loptu iza leđa Belmina Dizdarevića.

Bh. tim će naredni meč u kvalifikacijama odigrati 7. septembra u 16:30 sati u Trening centru u Zenici protiv selekcije Švedske.