Zimski sportovi

Čudo u Kran Montani: Trka života Elvedine Muzaferije

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je senzacionalno četvrto mjesto u današnjem spustu u okviru Svjetskog kupa u Kran Montani

.Bila je to trka života bh. skijašice koja je ostvarila najbolji rezultat u karijeri i najbolji u istoriji bh. skijanja.

Nastupila je sa startnim brojem 28 (prvi put među 30) i odmah je očarala. Kada je ušla u cilj svi su joj čestitali na fenomenalnoj vožnji.Ostvarila vrijeme 1:28.06, a slavila je Marta Basino s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federika Brinone sa 54 stotinke zaostatka.

Juče je zauzela 18. mjesto i nakon današnje četvrte pozicije će biti među 25 najboljih spustašica svijeta (trenutno je 23. sa 69 bodova).