Zimski sportovi

Hiršer pobjednik veleslaloma u Alta Badiji

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobjednik je veleslaloma Svjetskog kupa u Alta Badiji, u Italiji.

On je današnjim trijumfom postao prvi skijaš koji je pet godina uzastopno došao do pobjede na istoj trci. Hiršer je trku završio u ukupnom vremenu od dva minuta, 25 sekundi i 42 stotinke.

Drugo mjesto zauzeo je Norvežanin Henrik Kristofersen sa sekund i 70 stotinki zaostatka, dok je plasman karijere ostvario Slovenac Žan Kranjec koji se sa 1,82 sekunde zaostatka prvi put u karijeri našao na pobjedničkom postolju.

Četvrto mjesto zauzeo je Švajcarac Žustan Murizje, dok se na petom mjestu našao Amerikanac Ted Ligeti.

Hiršer je prvi u poretku veleslaloma sa 260 bodova, drugi je Kristofersen sa 205, dok je treći Francuz Aleksis Panturo sa 151.

Austrijanac se 24. veleslalomskom pobjedom u Svjetskom kupu, a ukupno 48. u karijeri u generalnom plasmanu izjednačio sa Norvežaninom Akselom Lundom Svindalom, pošto sada obojica imaju po 374 boda, dok je Kristofersen treći sa 365.

Naredna trka Svjetskog kupa je sutra takodje u Alta Badiji, kada će se skijaši takmičiti u paralelnom slalomu.