Zimski sportovi

Hokejaški meč trajao šest sati

Hokejaši ruskog CSKA i finskog Jokerita odigrali su u četvrtak najduži meč u istoriji regionalne KHL lige.

Meč u Moskvi trajao je 142 minuta, riješen je tek u petom produžetku sjajnim golom Mike Niemija za pobjedu gostiju 2:1.

Utakmica je počela u 17.30 po našem vremenu i završena oko pola sata prije ponoći, što znači da su se hokejaši dva tima borili oko šest sati!

Inače, već u 11. minutu rezultat je bio 1:1, Jokerit je poveo u četvrtom golom O'Nila, da bi ubrzo izjednačio Kaprizov.

Meč je kraju najbliži bio u 128. minutu kada je Roman Ljubimov zatresao mrežu Finaca, ali je pogodak poništen jer je golman Jokerita ostao bez kacige u duelu sa rivalom.

Jokerit je bio na korak od eliminaciju u polufinalu Zapadne konferencije KHL lige, a trijumfom u Moskvi je smanjio zaostatak na 3-2.

Ovaj rezultat najviše raduje svakako hokejaše SKA iz Sankt Peterburga, koji su već završili svoj posao u polufinalu konferencije eliminisavši Lokomotivu iz Jaroslavlja sa 4-1 u seriji.

Što se tiče Istoka, AK Bars vode 3-1 protiv Metalurga iz Magnitorska, dok je u duelu Salavata Julajeva iz Ufe i Traktora iz Čeljabinska nerješeno posle četiri utakmice.

Najduži hokejaški meč u istoriji digran je u decembru prošle godine kada su norveški timovi Storhamar i Sparta igrali 217 minuta i 14 sekundi tokom osam produžetaka.

Među najdužim utakmicama je i meč Stenli kupa, finalne serije NHL lige iz 1936. godine, kada su Detroit i Montreal igrali 176 minuta i 30 sekundi.