Zimski sportovi

Marsel Hiršer završava skijašku karijeru

Legendarni austrijski skijaš Marsel Hiršer, ukupni pobjednik Svjetskog kupa u posljednjih osam sezona, u srijedu je na konferenciji za medije u svom rodnom Salcburgu objavio kako završava karijeru u dobi od 30 godina.

Hiršer je tokom karijere ostvario 67 pobjeda u Svjetskom kupu, 32 u slalomu, 31 u veleslalomu, tri u paralelnom slalomu i jednu u superveleslalomu. Uz osam velikih Kristalnih globusa osvojio je i po šest malih Globusa u slalomu i veleslalomu.

Prošle je godine na ZOI-u u Pjongčangu osvojio zlato u veleslalomu i kombinaciji, a ima i srebro u slalomu iz Sočija 2014. Na svjetskim prvenstvima je osvojio sedam zlatnih i četiri srebrne medalje.