Zimski sportovi

Pobjeda Gut poslije godinu dana

Švajcarska skijašica Lara Gut pobijedila je u superveleslalomu u Kortini Dampeco, za prvi trijumf ove sezone.

Gut je slavila u Svjetskom kupu poslije skoro godinu dana, a nakon operacije koljena koju je imala prošle sezone.

Uprkos sažnom vjetru, Gut je bila brža 0,14 sekundi od Italijanke Johane Šnarf, dok je treća bila Austrijanka Nikol Šmidhofer.

"Lijepo je vratiti se, lijepo je opet pobijediti. Uvijek sam bila brza u superveleslalomu. Kad skijam kako mogu uvijek sam u najboljih deset", rekla je Gut.

S druge strane, rekorderka Kortine sa 12 pobjeda Lindzi Von kroz cilj je prošla sa šestim vremenom, 0,37s iza Gut.

"Nesrećan dan, nikad nisam skijala uz tako snažan vjetar. Ne mogu to promijeniti, sačuvaću sreću za februar", najavila je Amerikanka Zimske olimpijske igre koje počinju 9. februara.

Liderka Svjetskog kupa Mikaela Šifgron je promašila kapiju na sredini staze i ostala bez plasmana, a domaća favoritkinja Sofija Gođa se zakucala u kapiju pa takođe nije završila trku.

Šifrin je zadržala 876 poena prednosti ispred Tine Vajrajter iz Lihtenštajna u SK, kojoj je prvo mjesto u Super-G preuzela Gut.

Naredna trka Svjetskog kupa vozi se u utorak, na programu je veleslalom u obližnjem San Viljo di Merebe.