Zimski sportovi

Preminula čuvena njemačka skijašica

​Dvostruka olimpijska šampionka čuvena njemačka skijašica Rozi Mitermajer umrla je u 72. godini, saopštila je njena porodica.

Mitermajer je umrla u srijedu, poslije ozbiljne bolesti, prenijela je njemačka agencija DPA saopštenje porodice.

Mitermajer je osvojila zlatne medalje u spustu i slalomu na Zimskim olimpijskim igrama 1976. godine i to su bile jedine dvije zlatne medalje za Zapadnu Njemačku na tom takmičenju u Insbruku.

Ona je mogla da postane prva skijašica osvajačica tri zlatne medalje u alpskom skijanju na jednim Igrama, ali je u veleslalomu osvojila srebro, sa 0,12 sekundi zaostatka za Kanađankom Keti Krejner.

U Njemačkoj je nosila nadimak "Zlatna Rozi", a 1976. godine trijumfovala je u Svjetskom kupu. Na kraju te sezone je u 25. godini završila karijeru.

Ona je bila član trofejne skijaške porodice, pošto su njene sestre Hajdi i Evi, njen suprug Kristijan Nojrojter i sin Feliks Nojrojter bili olimpijci i pobjednici trka u Svjetskom kupu.