Tržište

"Seat" razmišlja o preseljenju iz Katalonije

"Seat" razmišlja o preseljenju iz Katalonije
Foto: Seat Ibica (Foto: Mané Espinosa) | "Seat" razmišlja o preseljenju iz Katalonije

BARSELONA - Proizvođač automobila "Seat", koji posluje u sastavu njemačkog "Folksvagena", saopštio je danas da će preseliti svoju registrovanu kancelariju iz Katalonije ukoliko više ne bude pravne sigurnosti u tom španskom regionu.

Predsjednik "Seata" Luka de Meo rekao je u pismu zaposlenima da kompanija još nije donijela takvu odluku.

Politička stabilnost, pravna sigurnost i registracija u EU su ključne za ovu kompaniju kada je riječ o radnicima, ekonomskoj stabilnosti i povjerenju akcionara, navodi se u pismu koje je Rojters dobio na uvid.

"Seat" zapošljava više od 14.000 ljudi u ovom španskom sjeveroistočnom regionu.

Najčitanije