Svemir

Pogledajte kako je izgledalo pomračenje Sunca u Banjaluci (FOTO/VIDEO)

Pogledajte kako je izgledalo pomračenje Sunca u Banjaluci (FOTO/VIDEO)
Foto: Velibor Tripić | Pogledajte kako je izgledalo pomračenje sunca u Banjaluci (FOTO)

BANJALUKA - Djelimičnom pomračenju Sunca, među prvima u regionu, danas su mogli da svjedoče Banjalučani, što je zabilježio i fotoreporter "Nezavisnih novina".

Djelimično pomračenje  je, po nekima, manje spektakularno, međutim oni koju su imali odgovarajuće naočare i dobar fotoaparat ili kameru na telefonu, svakako su mogli da prate ovaj nesvakidašnji prizor.

Sunce, Mjesec i Zemlja danas su se našli na istoj ravni, a maksimum pomračenja prvo je bio najvidljiviji u Banjaluci, i to u 12.25, potom u Novom Sadu u 12.29, a minut kasnije u Beogradu.

Ovaj fenomen privlači veliku pažnju, ali je bitno da posmatrači vode računa, te da, zbog bezbjednosti očiju, gledaju kroz specijalne naočare koje su namijenjene za ovu svrhu.

Video
Najčitanije