JERUSALIM - Vrhovni sud Izraela odbio je i posljednju žalbu Aleksandra Cvetkovića, koji ima državljanstva BiH i Izraela, na odluku nižeg izraelskog suda da bude izručen u BiH na osnovu optužbi da je učestvovao u ratnom zločinu.
"Očekuje se da će ekstradicija Cvetkovića biti obavljena u roku od sedam do deset dana", rekao je Aleksandar Nikolić, pomoćnik šefa Predstavništva Republike Srpske u Izraelu.
Cvetković je ranije zatražio od izraelskog Vrhovnog suda da blokira njegovo izručenje BiH, gdje je optužen za ratne zločine.
Cvetković je u januaru 2011. godine uhapšen u Izraelu poslije zahtjeva BiH za njegovo izručenje.
Aleksandar Cvetković je 2006. godine sa suprugom Jevrejkom emigrirao u Izrael, gdje je dobio državljanstvo.
Pravosuđe BiH tereti Cvetkovića da je bio u streljačkom vodu koji je učestvovao u ubistvima muslimana na poljoprivrednom dobru Branjevo u julu 1995. godine.
Cvetković je negirao optužbe, naglašavajući da je tokom rata u BiH bio vozač u Vojsci Republike Srpske /VRS/ i da nije učestvovao u ratnim dešavanjima u Srebrenici.