BiH

Dodik zapjevao sa hodočasnicima sa Balkana u Jerusalimu (VIDEO)

Dodik zapjevao sa hodočasnicima sa Balkana u Jerusalimu (VIDEO)
Foto: Društvene mreže | Dodik: Susret sa patrijarhom Teofilom susret vjere, istorije i prijateljstva
D.P.

JERUSALIM - Lider SNSD-a Milorad Dodik se danas, 27. januara dok je šetao Jerusalimom susreo sa hodočasnicima sa Balkana.

"Jerusalim je danas bio još bliži srcu kada sam šetajući Svetim gradom sreo pravoslavne vjernike sa Balkana. Zajedno samo zapjevali u slavu Gospoda, daleko od kuće, ali u istom duhu, istoj vjeri i radosti", naveo je Dodik koji se sa hodočasnicima srdačno pozdravio.

On je na Iksu dodao da takvi susreti uvijek pokažu da nas vjera i porijeklo uvijek pronađu, ma gdje bili.

Susret sa patrijarhom jerusalimskim Teofilom

Rekao je da je današnji susret sa patrijarhom jerusalimskim Teofilom bio susret vjere, istorije i prijateljstva koji povezuje srpski narod i Jerusalim.

Dodik je istakao da je na Savindan poseban blagoslov imati susret s Njegovim blaženstvom patrijarhom jerusalimskim Teofilom Trećim.

"Veze srpskog naroda sa Svetom zemljom traju vijekovima - još od vremena Svetog Save, čija je duhovna i državotvorna misija bila nadahnuta upravo ovim svetim mjestima. Današnji razgovor bio je susret vjere, istorije i prijateljstva koje povezuje srpski narod i Jerusalim", napisao je Dodik na Iksu.

Sa Dodikom na sastanku sa patrijarhom bili su i vršilac dužnosti predsjednika Republike Srpske Ana Trišić Babić i srpski delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Radovan Kovačević.

Molitva za srpski narod

Dodik je takođe rekao  da se danas na mjestu gdje je Hristos stradao molio za srpski narodi i sve koji vjeruju da poslije golgote dolazi vaskrsenje.

"U Crkvi Svetog groba u Jerusalimu, na mjestu gdje je Hristos stradao, bio položen i odakle je vaskrsao, svako srce postaje tiše, a svaka molitva dublja", izjavio je Dodik.

Dodik je istakao da se tu osjeti koliko je vjera snažnija od stradanja, koliko je svjetlost jača od tame i koliko nada nadjača svaki krst koji nosimo.

"Moleći se na ovom svetom mjestu, mislio sam na svoj narod, na sve koji nose breme istorije, ali i na sve koji vjeruju da poslije svake golgote dolazi vaskrsenje", naveo je Dodik.

On je dodao da je upravo to poruka Jerusalima - da narod koji vjeruje, pamti i moli se nikada nije sam i nikada nije bez budućnosti.   

 

 

Najčitanije