BiH

Lukić će kaznu izdržavati u Slovačkoj?

Lukić će kaznu izdržavati u Slovačkoj?
Lukić će kaznu izdržavati u Slovačkoj?
Srna

BRATISLAVA - Haški osuđenik Milan Lukić mogao bi da kaznu doživotne robije izdržava u Slovačkoj, javila je danas slovačka novinska agencija TASR.

Slovačka zatvorska služba saopštila je da je Haški tribunal postavio pitanje o mogućnosti transfera Lukića u neki od zatvora u toj zemlji.

TASR je istakao da bi u slučaju potvrdnog odgovora Lukić bio prvi osuđenik koji bi kaznu izdržavao u Slovačkoj.

Novinska agencija navodi da slovačko Ministarstvo pravosuđa trenutno prevodi presudu Lukiću izrečenu u decembru 2012. godine. Po okončanju prevoda, dokumenti će biti poslati pred regionalni sudu Bratislavi, koji će ih potom uvažiti ili odbaciti.

"Samo u slučaju odobrenja suda Lukić će biti prebačen u Slovačku", rekao je zvaničnik Pres-službe Ministarstva pravosuđa Pavol Kubik agenciji TASR.

Agencija ocjenjuje da bi Lukić kaznu mogao služiti u slovačkim zatvorima "Ilava" ili "Leopoldov".

Žalbeno vijeće Haškog tribunala potvrdilo je u decembru prošle godine prvostepenu presudu Milanu Lukiću, kojom je osuđen na kaznu doživotnog zatvora za zločine počinjene nad muslimanskim civilima u Višegradu 1992. godine.

Najčitanije