BiH

Osumnjičeni za zločine nad Srbima pušteni iz pritvora

Srna

ISTOČNO SARAJEVO - Četvorica bivših pripadnika Armije BiH, osumnjičenih da su počinili ratni zločin nad sedam srpskih zarobljenika u Goraždu 1992. godine, jutros su puštena iz pritvora, a istraga u ovom slučaju biće nastavljena, potvrđeno je Srni u Okružnom tužilaštvu Istočno Sarajevo.

Prema rješenju Vrhovnog suda Republike Srpske, donesenom 16. aprila, tromjesečni pritvor koji je određen Sulji Karkelji, Muhamedu Adžemu, Senadu Haliloviću i Omeru Uglješi, mogao je trajati do 17. jula.

"Okružno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu neće podnijeti prijedlog za produženje pritvora i ova lica su jutros puštena na slobodu, a tužilaštvo nastavlja istragu", rekao je sekretar ovog tužilaštva Neven Kramer.

On nije mogao da komentariše razloge puštanja osumnjičenih na slobodu, navodeći da je "sve u sklopu istrage".

Suljo Karkelj, Muhamed Adžem, Senad Halilović i Omer Uglješa osumnjičeni su za ubistvo goraždanskih Srba Đoke Lasice, Njegoša Ćehe, Koje Vukovića, Branislava i Budimira Todorovića, Tioslava Radovića i Ratomira Klačara.

Oni su zarobljeni 1992. godine na brdu Trovrh kod Goražda, odvedeni u goraždansku policijsku stanicu i tamo ubijeni. Do sada su identifikovani samo Budimir Todorović i Tioslav Radović.

Najčitanije