SARAJEVO - Na sarajevskoj gradskoj deponiji u Buća Potoku jutros je počela ekshumacija velike masovne primarne i sekundarne grobnice, izjavio je predsjednik Udruženja porodica zarobljenih i nestalih lica Sarajevsko-romanijske regije Milan Mandić.
On je novinarima rekao da nije riječ o klasičnoj deponiji, već o masovnoj grobnici i mjestu ratnog zločina.
Dodaje da u Udruženju imaju saznanja da je na ovoj deponiji zakopano više desetina Srba iz Sarajeva.
Novinarskim ekipama i porodicama nestalih sarajevskih Srba nije dozvoljen pristup deponiji, gdje se vrši ekshumacija.
Mandić je rekao da je Tužilaštvo BiH dozvolilo da novinarske ekipe snime ekshumaciju, ali da je direktor deponije zabranio ulazak.