Društvo

Strijelci protivgradne odbrane traže zarađeno

Strijelci protivgradne odbrane traže zarađeno
Strijelci protivgradne odbrane traže zarađeno
Srna

BIJELJINA - Ispred Gradske uprave u Bijeljini u toku je protest strijelaca protivgradne odbrane koji traže isplatu duga od 25.000 KM.

Milisav Trifunović iz Crnjelova rekao je da su na području grada raspoređene 24 protivgradne stanice na kojima od 2001. godine radi isto toliko strijelaca.

Prema njegovim riječima, za svoj rad od 15. aprila do 15. oktobra plaćeni su samo za prvu polovinu sezone.

"U Upravi kažu da para nema, a mi smo sezonu odavno završili i odbranili od nevremena i štete najveće branjeno područje Republike Srpske", istakao je Trifunović.

Učesnici protesta podsjećaju da im nisu plaćene ni nadoknade za prevoz do protivgradnih stanica, kao ni naknade za stanice postavljene na privatnom posjedu.

Najviše ih, dodaju, vrijeđa odnos gradskih čelnika prema njihovim zahtjevima da budu pošteno plaćeni za odavno uspješno završen posao od kojeg koristi ima cijela poljoprivredna Semberija, pa i gradski budžet.

Najčitanije