BEOGRAD - Epidemiolog Predrag Kon izjavio je da je broj registrovanih slučajeva virusa korona u ponedjeljak, 7. septembra, povećan za 15 odsto u odnosu na prethodni ponedjeljak i upozorio da je dominantna starosna dob inficiranih od 30 do 64 godine.
"Porast je u svim uzrastima, ne kao uobičajeno što to bude u školskom uzrastu, već je dominantan uzrast od 30 do 64 godine, što znači da je prenos praktično u populaciji koja radi, u kolektivima", rekao je Kon za RTS.
On je ukazao da se situacija sa virusom korona stabilizovala i da je trenutno niska aktivnost virusa.
Prema njegovim riječima, građani se i dalje opuštaju zbog pada broja registrovanih slučajeva i mjere se ne poštuju sasvim, bez obzira na apele.
"Nemojte da čekamo da ponovo počnu da se pune bolnice i povećava broj umrlih, pa da onda počnemo da sprovodimo mere, to smo već jednom videli", poručio je Kon.