Ex -Yu

Bura rasplamsala požar na Pelješcu, evakuisane desetine ljudi

Bura rasplamsala požar na Pelješcu, evakuisane desetine ljudi
Foto: Facebook | Bura rasplamsala požar na Pelješcu, evakuisane desetine ljudi
Agencije

OREBIĆ - Jaka bura sinoć je oko 23:30 sati ponovno razbuktala požar u blizini Mokala kod Orebića, na poluostrvu Pelješcu, te je preventivno 35 ljudi iz naselja evakuisano u privatne kuće u Trpnju.

Prema posljednjim informacijama s terena, kuće su odbranjene i stanje je pod kontrolom, javila je jutros Državna uprava za zaštitu i spašavanje Hrvatske (DUZS).

Požari kod Kule Norinske i u Konavlima su i dalje aktivni, a u tokom je razmatranje slanja vazdušnih snaga na ta požarišta, prenose agencije.

Više od 300 vatrogasaca od utorka se bori s požarom na tri spomenute lokacije. 

Kako je istakao županijski vatrogasni komandant Stjepan Simović, dio snaga je zamijenjen, ali nema povlačenja snaga s ovih požarišta. 

Najčitanije