Ex -Yu

Crnjak: Nisam bio zadovoljan suradnjom s Fimi medijom

Crnjak: Nisam bio zadovoljan suradnjom s Fimi medijom
Crnjak: Nisam bio zadovoljan suradnjom s Fimi medijom
Fena-Hina

ZAGREB - Bivši predsjednik uprave Hrvatskih autocesta (HAC) Mario Crnjak posvjedočio je na suđenju u slučaju "Fimi media" da bivši premijer i predsjednik HDZ-a Ivo Sanader nikad od njega nije tražio da sarađuje s marketinškom agencijom preko koje je, po tvrdnjama Tužilaštva, izvlačen novac za HDZ-ov crni fond.

Crnjak je kazao da je optuženog bivšeg premijera upoznao u njegovom kabinetu kada ga je, u prisustvu ministra Božidara Kalmete, obavijestio da će ga vlada imenovati predsjednikom uprave HAC-a.

"Čestitao mi je, a susret nije dugo trajao. Nakon toga smo se susretali na otvaranju autocesta, no nikada me nije tražio da surađujem s Fimi medijom", posvjedočio je Crnjak.

Kazao je da se s marketinškom agencijom, po kojoj je nazvana najveća korupcijska afera u hrvatskoj politici, prvi put sreo 2006. na otvorenju autoceste Županja - Lipovac.

Ta je firma, dodao je, s HAC-om imala ugovore za marketinške poslove i njenim radom nije bio zadovoljan. No, pismo u kojem je izrazio nezadovoljstvo saradnjom nisu željeli supotpisati ostala dvojica članova uprave, pa ga je sam poslao vlasnici agencije Nevenki Jurak i resornom ministarstvu.

Crnjak je rekao da je uprava HAC-a i inače bila nejedinstvena i da je funkcionisala vrlo čudno.

"To pokazuje i činjenica da sam četiri puta podnosio ostavku. S mnogim stvarima se nisam slagao. Ako sam na neku odluku stavio veto, a upravni odbor preko moga veta donese odluku smatrao sam da moram podnijeti ostavku. No, moja je ostavka prihvaćena tek kada sam je podnio osobno premijeru", naveo je Crnjak.

Suđenje se nastavlja sutra kada bi se na klupi za svjedoke trebali

pojaviti bivši Sanaderov ministar spoljnjih poslova Miomir Žužul, bivši šef uprave autoceste Rijeka - Zagreb Zlatko Korpar i bivši direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Vinko Mladineo.

Najčitanije