MARIBOR - Gradonačelnik Maribora Saša Arsenovič pozitivan je na virus korona, saopštila je danas njegova kancelarija.
Kako se navodi, Arsenovič se vjerovatno zarazio na porodičnom ručku, s obzirom na to da je i njegov otac pozitivan.
Dodaje se da se gradonačelnik osjeća dobro i da je u karantinu, prenosi STA.
U saopštenju se kaže da će zaposleni u Arsenovičevoj kancelariji i gradskoj upravi koji su sa njim bili u direktnom kontaktu, od sutra biti u karantinu.
Zamjenik gradonačelnika Samo Peter Medved, koji je već preležao kovid-19, danas je testiran na antitijela.
Ako se pokaže da je razvio antitijela, Medved će od sutra moći da zamjenjuje Arsenoviča.
Gradska uprava će od ponedjeljka povećati obim rada od kuće, a Arsenovič je pozvao sugrađane da poštuju mjere.
U Sloveniji je danas zabilježeno 707 novih slučajeva korona virusa, što je najveći dnevni bilans od početka epidemije.