Ex -Yu

Gradonačelnik Maribora pozitivan na virus korona

Gradonačelnik Maribora pozitivan na virus korona
Foto: Instagram/arsenoviczamaribor | Gradonačelnik Maribora pozitivan na virus korona

MARIBOR - Gradonačelnik Maribora Saša Arsenovič pozitivan je na virus korona, saopštila je danas njegova kancelarija.

Kako se navodi, Arsenovič se vjerovatno zarazio na porodičnom ručku, s obzirom na to da je i njegov otac pozitivan.

Dodaje se da se gradonačelnik osjeća dobro i da je u karantinu, prenosi STA.

U saopštenju se kaže da će zaposleni u Arsenovičevoj kancelariji i gradskoj upravi koji su sa njim bili u direktnom kontaktu, od sutra biti u karantinu.

Zamjenik gradonačelnika Samo Peter Medved, koji je već preležao kovid-19, danas je testiran na antitijela.

Ako se pokaže da je razvio antitijela, Medved će od sutra moći da zamjenjuje Arsenoviča.

Gradska uprava će od ponedjeljka povećati obim rada od kuće, a Arsenovič je pozvao sugrađane da poštuju mjere.

U Sloveniji je danas zabilježeno 707 novih slučajeva korona virusa, što je najveći dnevni bilans od početka epidemije.

Najčitanije