BEOGRAD - Državljanka Hrvatske koja je nasilno pokušala da uđe u zgradu Predsjedništva Srbije u Beogradu vraćena je u matičnu zemlju.
Hrvatsku državljanku je u njenu zemlju ispratio tim Zaštitnika građana, a prije toga posjetio je zaštitnik građana Zoran Pašalić.
"Hrvatska državljanka nije imala nikakvih primedbi na rad državnih organa tokom privođenja i zadržavanja, kao ni prilikom davanja iskaza pred nadležnim sudskim organima", rekao je Pašalić, saopštio je Zaštitnik građana, prenosi Srna.
Policija je juče spriječila hrvatsku državljanku D. M. (52) da nasilno uđe u zgradu Predsjedništva na Andrićevom vencu, uputivši uvrede i prijetnje na račun pripadnika policije, Srbije i njenih zvaničnika.
MUP je saopštio da je ona dovedena u službene prostorije Policijske stanice Stari grad i da će protiv nje u saradnji sa nadležnim tužilaštvom, biti podnijete odgovarajuće prijave.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.