LJUBLJANA - Lider slovenačke opozicije i bivši premijer Janez Janša mogao bi da iz zatvora učestvuje u izbornoj kampanji i to putem skajpa!
Janša je nedavno počeo da izdržava dvogodišnju zatvorsku kaznu na koju je osuđen zbog učešća u korupcionoj aferi "Patrija".
On je odmah premješten u otvoreno odjeljenje zatvora, što uključuje i mogućnost komunikacije bez ograničenja.
Janša se preko društvene mreže tviter zahvalio svojim pristalicama koje su ga otpratile do zatvora.
On ima neograničenu mogućnost da komunicira teleFonom i internetom, pa je moguće da sudjeluje i u predizbornoj kampanji pred parlamentarne izbore 13. jula.
Uprkos kazni, Janša je kandidat za parlament na listi Slovenačke demokratske stranke (SDS), čiji je predsjednik.
Kako navode mediji, Janša u zatvoru dijeli sobu sa još dva zatvorenika i nije privilegovan.
U slovenačkim zatvorima u otvorena odjeljenja šalju osobe koje "nisu problematične".