Ex -Yu

NATO optužio "srpske ekstremiste" za izazivanje nasilja

NATO optužio "srpske ekstremiste" za izazivanje nasilja
NATO optužio "srpske ekstremiste" za izazivanje nasilja
Srna

NAPULJ - NATO je danas optužio "srpske ekstremiste" za pokušaj izazivanja nasilja na administrativnom prelazu Jarinje i apelovao da se dobrovoljno uklone barikade radi uspostavljanja slobode kretanja.

"Nekoliko srpskih ekstremista pokušalo je da izazove nasilje, ali incident je riješen i situacija je sada napeta, ali mirna", navodi se u saopštenju združene komande Alijanse u Napulju.

Portparol Alijanse kapetan Ajk Skelton rekao je da "NATO uvažava pravo na mirne i zakonite proteste i demonstracije", ali je naglasio da "usporavanje i blokiranje saobraćaja stvara opasnu situaciju službama za vanredne intervencije."

"Kada protesti postanu nasilni i kada se ometa sloboda kretanja, NATO će morati da djeluje", rekao je kapetan Skelton.

U saopštenju se zaključuje da je "neophodno ponovo uspostaviti slobodu kretanja i dobrovoljno ukloniti sve blokade, radi dobrobiti svih ljudi".

 

 

        

Najčitanije