SJEVERNA MITROVICA, - U drugom krugu izbora za gradonačenika Kosovske Mitrovice, koji će održan 1. decembra, za povjerenje birača boriće se Krstimir Pantić, kandidat Građanske inicijative "Srpska", i Oliver Ivanović, kandidat Građanske inicijative SDP /Srbija, demokratija, pravda/, potvrđeno je Srni u Centralnoj izbornoj komisiji /CIK/ samoproglašenog Kosova.
Prema preliminarnim rezultatima, koje je objavila CIK, na ponovljenim lokalnim izborima u opštini Sjeverna Mitrovica, ni jedan od pet kandidata za gradonačelnika nije dobio potrebnu većinu.
Konačni rezultati trebalo bi da budu saopšteni u roku od 48 časova, a prema još nekompletnim preliminarnim rezultatima, najviše odborničkih mjesta osvojila je Građanska inicijativa "Srpska".
Ivanović za Srnu kaže da je očekivao drugi krug, jer su građani dali podršku i kandidatima protiv kojih je djelovala Vlada Srbije i njene ekspoziture u opštini Sjevernoj Mitrovici.
"Ostaje da se prebroji još 997 uslovnih glasačkih listića, ali je sasvim izvesno da će gradonačelnik biti izabran u drugom krugu", kaže Ivanović.
On ističe da 1. decembra očekuje fer i demokratske izbore bez pritisaka i ucjena, bez zastrašivanja i fizičkog nasilja i psihičke torture nad biračima.