Ex -Yu

Poginuo radnik u Pirotu, firmi zabranjen rad

Poginuo radnik u Pirotu, firmi zabranjen rad
Poginuo radnik u Pirotu, firmi zabranjen rad
Beta

BEOGRAD - Radnik M.T. (1967) poginuo je na gradilištu proizvodne hale fabrike Tigar u Pirotu, saopštilo je danas Ministarstvo rada.

M.T. je poginuo juče oko 13 sati, a bio je zaposlen u firmi "Varmetal", koja je izvodila radove na postavljanju metalnih kućica za ventilaciju na limenom krovu.

On je propao kroz limeni krov i pao sa visine od oko 10 metara.

Nadzorom inspektora rada iz Pirota utvrđeno je da poslodavac, "Varmetal", nije obavijestio Inspekciju rada o početku radova na gradilištu proizvodne hale "Tigar tajersa", kao i da na krovu hale nije postavljen patos od dasaka duž prilaza i na mjestima rada, navelo je ministarstvo.

Zbog kršenja Zakona o bezbjednosti i zdravlju na radu, Inspekcija rada je "Varmetalu" zabranila rad, a protiv nadležnih biće pokrenute prekršajna i krivična prijava, saopštilo je Ministarstvo rada.

Najčitanije