ZAGREB - Prefekt vatikanske Kongregacije za kauze svetih kardinal Angelo Amato objavio je u ponedjeljak naveče na misi u rimskoj hrvatskoj crkvi svetog Jeronima da je nadležna lijekarska komisija utvrdila slučaj čudesnog ozdravljenja po zagovoru blaženog kardinala Alojzija Stepinca, što je posljednji uslov da ga se proglasi svetim, javljaju Jutarnji i Večernji list.
Kardinal Amato je rekao da je o takvoj odluci ljekarske komisije obavijestio i papu Franju
Kardinala Stepnica blaženikom je proglasio Ivan Pavao II. 1998. godine, a za proglašenje svetim nekoga od blaženika uslov je i jedno Božje čudo po njegovom zagovoru.
Kardinalska komisija sada treba potvrditi čudesnost ozdravljenja, a nakon toga to će učiniti i Kongregacija za kauzu svetaca te predložiti Franji proglašenje kardinala Stepinca novim svecem Katoličke crkve, a Papa nakon toga treba formalno objaviti datum kanonizacije.