PODGORICA - U Crnoj Gori su u protekla 24 časa od posljedica virusa korona preminule tri osobe, a potvrđena su 344 nova slučaja infekcije, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje.
U ovom periodu prijavljen je oporavak kod 172 pacijenata.
Među zaraženim je 169 iz Podgorice, iz Nikšića 72, Pljevalja 31, Rožaja 13, Cetinja i Kotora po 11, Berana deset, Bara i Danilovgrada po sedam, Bijelog Polja četiri, Tivta tri, Plava i Herceg Novog po dva, Petnjice i Andrijevice po jedan.
Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena tri smrtna ishoda u vezi s virusom COVID-19, i to iz Herceg Novog, Ulcinja i Bijelog Polja.
Preminuli su imali 67, 44 i 61 godinu, a liječeni su u bolnicama u Baru i Bijelom Polju.
Od početka juna preminulo je 185 osoba koje se dovode u vezu s virusom COVID-19, a od početka godine 194.
Ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva u Crnoj Gori iznosi 3.828, a od početka godine ukupno je registrovano 13.348 zaraženih.