Ex -Yu

Vlada Slovenije usvojila nove restriktivne mjere

Vlada Slovenije usvojila nove restriktivne mjere
Foto: Tanjug/AP/Arhiva | Vlada Slovenije usvojila nove restriktivne mjere
Tanjug

LJUBLJANA - Slovenačka vlada usvojila je danas nove restriktivne mjere, kako bi se spriječilo širenje virusa korona, a jedna od njih je i zabrana okupljanja više od 10 osoba.

Okupljanje do 500 osoba biće moguće samo uz odobrenje nacionalnog instituta za javno zdravlje.

Na događajima je zabranjeno služenje hrane i pića, a barovi i restorani usluživaće samo one goste koji drže 1,5 metara odstojanje.

U Sloveniji je danas zabilježen rekordan broj oboljelih od virusa korona - 387, što je najveći broj od početka pandemije.

Najčitanije