BRČKO - Kineski državljani koji žive i rade u Brčkom sakupili su i donirali tom gradu više od 15.000 KM kao pomoć u borbi protiv virusa korona, a donaciju su danas predali gradonačelniku Siniši Miliću.
Gradonačelnik Milić rekao je novinarima da će donacija biti proslijeđena Crvenom krstu distrikta za nabavku sredstava neophodnih za prevenciju epidemije i podršku u nabavci prehrambenih i drugih artikala koji su neophodni najugroženijem stanovništvu.
"Zahvalan sam im za ovu vrstu prijateljstva, jer pravi prijatelji se prepoznaju upravo u ovakvim nevoljama. Naši sugrađani kineski državljani su na ovaj način pokazali da razumiju ono sa čim se suočavaju građani Brčkog. Upućujem izraze zahvalnosti i obećanje da ćemo učiniti sve da oni budu ono što i jesu, punopravni građani Brčko distrikta", rekao je Milić.
Predstavnik Udruženja za promociju bosanskohercegovačko-kineskog mira i jedinstva Hai Bin rekao je da je kineski narod koji živi u Brčko distriktu na ovaj način želio da podijeli dio njihovog srca sa Brčacima i da im pokažu da saosjećaju sa njima.
Bin je istakao da u Brčkom živi oko sto kineskih državljana i da su zadovoljani životom u distriktu.