DOBOJ - Na Psihijatrijskom odjeljenju Opšte bolnice "Sveti apostol Luka" u Doboju od početka ove godine hospitalizovano je 375 od ukupno 1.080 pacijenata, koliko ih je zatražilo pomoć ljekara, objavljeno je na internet stranici ove bolnice.
Najveći broj hospitalizovanih je u životnoj dobi između 55 i 64 godine, na koje se posebno odražavaju vremenske promjene, među kojima je uočen značajniji priliv pacijenata sa prostora opštine Teslić.
Najčešći razlozi hospitalizacije na ovom odjeljenju su depresija, epilepsija i druga duševna oboljenja, a takođe i bolesti ovisnosti, od kojih prednjače alkoholizam i narkomanija.
Na ovom psihijatrijskom odjeljenju u prošloj godini hospitalizovano je 1.262 pacijenta od 3.376 evidentiranih, što je za trećinu više od evidentiranih pacijenata u ratnim godinama i neposredno nakon završetka rata u BiH.
Dobojska Opšta bolnice "Sveti apostol Luka" regionalnog je tipa i prihvata pacijente iz opština Doboj, Derventa, Brod, Vukosavlje, Modriča, Petrovo, Teslić i Šamac, sa ukupno 258.550 stanovnika.