Gradovi

Savez opština i gradova RS: Zabraniti rad svim ugostiteljskim objektima

Savez opština i gradova RS: Zabraniti rad svim ugostiteljskim objektima
Foto: Pixabay | Savez opština i gradova RS: Zabraniti rad svim ugostiteljskim objektima

BANJALUKA - Savez opština i gradova Republike Srpske donio je zaključke prema kojima su lokalne samouprave i domovi zdravlja dužni da obezbijede izolaciju lica koja su bila u kontaktu ili se sumnja da su kontaktirala sa zaraženima virusom korona.

Za sprovođenje ove naredbe dužna su lica odgovorna u lokalnim samoupravama ili nadležni zdravstveni inspektori, saopšteno je iz Saveza opština i gradova Republike Srpske.

Iz ove institucije su naveli da je važna dezinfekcija svih javnih objekata i površina, te da do ponedjeljka, 23. marta, bude zabranjen rad ugostiteljskim objektima svih vrsta, uključujući one na benzinskim pumpama, željezničkim i autobuskim stanicama, tržnim centrima, svadbenim salonima, fitnes-centirima i dječijim igraonicama.

"Zabraniti rad vikendom trgovačkim centrima, a od 7.00 do 18.00 časova svakim radnim danomi ostalim trgovinskim objektima", navedeno je u saopštenju.

Iz Saveza su naveli i da rad od 7.00 do 22.00 časa treba biti ograničen svakim radnim danom dragstorima i pekarama, uz preporuku lokalnim zajednicama za održavanje minimalnog procesa rada.

"Preporučuje se pružaocima usluga da zbog virusa obezbijede minimalno rastojanje od dva metra između korisnika usluga", naveli su iz Saveza i poručili starijim osobama da ograniče napuštanje svojih domova.

Iz Saveza opština i gradova Republike Srpske poručili su onima koji dolaze iz inostranstva da se obavezno evidentiraju u domovima zdravlja. 

Najčitanije