Gradovi

Učenici frizerskog smjera izrađuju pletenice povodom Dana škole

Učenici frizerskog smjera izrađuju pletenice povodom Dana škole
Foto: Srna | Učenici frizerskog smjera izrađuju pletenice povodom Dana škole
Nezavisne novine

DOBOJ - Učenici frizerskog smjera dobojske Ekonomske škole danas su u okviru obilježavanja proslave Dana škole - 31. oktobra, organizovali besplatnu izradu pletenica za učenike i nastavnike.

Direktor Ekonomske škole Dražana Mihajlović rekla je novinarima da će učenici frizerskog smjera pletenice sutra raditi i za građane u Parku narodnih heroja od 14.00 časova, a u četvrtak, 31. oktobra, u holu Osnovne škole "Sveti Sava".

Prema njenim riječima, ova škola obezbjeđuje praksu učenicima frizerskog smjera u frizerskim salonima u gradu kao i plaćenu jednomjesečnu praksu u inostranstvu zahvaljujući sporazumu o saradnji Privrede komore Republike Srpske sa pojedinim evropskim zemljama.

"Trenutno je sedam učenika u Budimpešti, uporedo spremamo dva učenika u Novi Sad i to bi trebalo da bude 8. novembra i takođe ovaj vikend jedan učenik bi trebao da ide za Budimpeštu", izjavila je Mihajlovićeva.

Profesor praktične nastave Danijela Gajić kaže da učenici u zavisnosti od godine praktičnu nastavu imaju jednim i dva puta sedmično, koju obavljaju i u školskom opremljenom kabinetu, sa profesorima kao modelima.

Učenik druge godine frizerskog smjera Petar Lukić bio je na plaćenoj praksi u Poljskoj kaže da je usvojio nove trendove koji se tamo primjenjuju kada je u pitanju pranje kose, njege tjemena, izvlačenja pramenova ali i upotrebe manje agresivnih preparata tokom farbanja kose.

U okviru programa proslave Dana Ekonomske škole sutra će o 11.15 časova u holu Ekonomske škole biti izloženi radovi ilustratora i profesora Borislava Maljenovića.

U 13.00 časova organizuje se aktivnost "Tik-tak, poezija, proza, drama".

Najčitanije