Svijet

137.000 Izraelaca napustilo zemlju u dvije godine

137.000 Izraelaca napustilo zemlju u dvije godine
Foto: Pixnio | 137.000 Izraelaca napustilo zemlju u dvije godine

​TEL AVIV - Izraelska centralna kancelarija za statistiku izvjestila je da je više od 137.000 Izraelaca napustilo zemlju u posljednje dvije godine, što je gotovo dvostruko više od broja novopridošlih.

Podaci pokazuju da je prošle godine otišlo više od 82.000 Izraelaca, dok je stiglo 31.000.

U 2023. godini otišlo je oko 55.000 Izraelaca, u poređenju s 46.000 koji su stigli.

Prema podacima kancelarije, broj stanovnika Izraela uoči jevrejske Nove godine premašio je 10 miliona. 

Rast stanovništva u protekloj hebrejskoj godini zabilježen je na 1.2 odsto, u odnosu na 1.6 procenata godinu prije, navodi "MiddleEastMonitor".

Najčitanije