HELSINKI - Jedan adolescent danas je teško ranio hladnim oružjem četiri osobe u centru za stručno osposobljavanje u Finskoj.
Prema navodima policije, napadač star 16 godina ušao je u kantinu te ustanove na zapadu Finske i ranio dve osobe, a potom je izašao u dvorište i izvršio napad na još dvije.
Osumnjičeni je uhapšen ubrzo nakon izvršenih zločina, prenijeli su danas francuski mediji.
Među žrtvama su tri žene mlađe od 20 godina i školski domar, 21-godišnji muškarac.
"Sve žrtve su zadobile teške povrede", navedeno je u saopštenju policije.
Policija nije precizirala motiv napada, niti je iznijela detalje o identitetu napadača, osim da je možda riječ o učeniku te ustanove.
Ministarka obrazovanja Krista Kiuru je u svojoj reakciji na napad istakla da je veoma tužna.
Ona je u saopštenju, između ostalog, dodala da nasilju nema mjesta u školama.