VAŠINGTON - Strateški bombarderi američkog Ratnog vazduhoplovstva Rokvel B-1B "lanser" danas su uz pratnju lovačkih aviona proletjeli nadomak obale Sjeverne Koreje.
Portparolka Pentagona Dejna Vajt saopštila je da je ovaj prelet bio najbliži obalama Sjeverne Koreje u 21. vijeku, naglasivši da tako žele da pokažu da ozbiljno shvataju bezobzirno ponašanje Sjeverne Koreje, prenosi Rojters.
"Ova misija je demonstracija američke odlučnosti i jasna poruka da predsjednik ima mnogo vojnih opcija da porazi svaku pretnju", rekla je Vajt.
Prema njenim riječima, SAD su spremne da iskoriste sve vojne kapcitete da odbrane svoju zemlju i saveznike.