NjUJORK - U udaru groma povrijeđeno je 10 vojnika jedinice Nacionalne garde koji su trenirali u bazi u američkoj državi Njujork, saopštili su danas vojni zvaničnici.
Mlađi vodnik Dejvid Mur izjavio je da su vojnici bili na terenu za obuku u Fort Drumu u trenutku udara groma u utorak veče.
Šest povrijeđenih vojnika se vratilo na dužnost, a ostala četvorica su još na liječenju, ali se očekuje da će se i oni uskoro vratiti na dužnost.