Svijet

Amerikanci "grme" zbog napada na Kijev (FOTO)

Amerikanci "grme" zbog napada na Kijev (FOTO)
Foto: Twitter / Printscreen | Amerikanci "grme" zbog napada na Kijev (FOTO)

​VAŠINGTON - Kit Kelog, američki izaslanik za Ukrajinu i Rusiju, oglasio se nakon ruskog napada na Kijev u kojem je ubijeno najmanje 18 ljudi, među kojima četvoro djece.

Riječ je o jednom od najtežih udara na ukrajinsku prestonicu od početka rata - pogođeni su stanovi, vozovi, prodavnice i zgrade evropskih misija.

"Rusija je sinoć izvela drugi najveći vazdušni napad u ovom ratu - 600 dronova i 31 raketu. Ciljevi? Ne vojnici i oružje, nego stambene četvrti u Kijevu - pogođeni su civilni vozovi, kancelarije misija EU i Britanskog konzulata, te nevini civili. Ti napadi ugrožavaju mir kojem teži američki predsjednik", poručio je Kelog na mreži X, prenosi "b92".

Najčitanije