RIM - Bivši italijanski premijer Đulio Andreoti primljen je u bolnicu u Rimu zbog srčane aritmije, ali je njegovo stanje zadovoljavajuće, javili su danas italijanski mediji.
"Andreoti je u bolnicu 'Đemeli' primljen u subotu u 20 časova, kako bi bio pregledan zbog aritmije, koja se ubrzo poslije toga smanjila", navodi se u saopštenju bolnice i dodaje da će bivši premijer Italije još neko vrijeme biti hospitalizovan, ali da je njegovo stanje "zadovoljavajuće".
Andreoti ima 93 godine, živi u Rimu, a zbog srčanih tegoba bio je primljen u bolnicu i prošlog maja.