Svijet

Avganistan: 11 mrtvih u padu helikoptera

Fena

KABUL - Jedanaest osoba poginulo je u padu helikoptera Black Hawk u južnom Avganistanu, uključujući trojicu američkih vojnika i još četiri strana vojnika, saopštile su u četvrtak koalicijske snage pod vodstvom NATO-a.

Uzrok nesreće, za koju avganistanske vlasti tvrde da se desila u oblasti Wali Kot u južnoj pokrajini Kandahar, pod istragom je, navode u saopštenju Međunarodne sigurnosne snage za pomoć (ISAF), prenosi Reuters.

- Pad helikoptera izazvao je pogibiju četvorice pripadnika ISAF-a, trojice vojnika iz koalicije američkih vojnika, trojice pripadnika avganistanskih snaga nacionalne sigurnosti i jednog avganistanskog civilnog prevodioca, saopštio je ISAF.

Talibani su preuzeli odgovornost za obaranje helikoptera, iako pobunjenici često pretjeruju u navođenju svojih pobjeda i prebrzo preuzimaju odgovornost za svaki incident u kojem poginu strani vojnici.

Područje u kojem je helikopter pao, pobunjeničko je uporište i linija snabdijevanja, i nalazi se sjeverno od grada Kandahara u blizini nemirnih pokrajina Zabul i Uruzgan.

Talibani su oborili transportni helikopter CH-47 Chinook u augustu 2011. godine, ubivši svih 38 osoba u njemu, uključujući 25 američkih vojnika zaduženih za specijalne operacije.

Najčitanije